1. A biztonsági kritériumok teljesülését, valamint a hulladékelhelyezési rendszer gátjainak viselkedését és azok megfelelőségét a létesítmény élettartama során folyamatosan értékelni és minősíteni kell.
2. A biztonsági értékelés során az elhelyezési rendszer elemeiről rendelkezésre álló adatok (követelmények, specifikációk, műszeres ellenőrzés) alapján vizsgálni és dokumentálni kell
a) az elemek közötti kölcsönhatásokat és azokat a lehetséges folyamatokat, amelyek a radioaktív izotópok kikerülési valószínűségének növekedéséhez vezethetnek,
b) a tárolóból kikerülő radioaktív izotópok lehetséges terjedési módjait és útvonalait.
3. A biztonsági követelmények teljesülését olyan konzervatív feltételezésekre épülő – az elhelyezési rendszert és annak időbeli viselkedését jellemző – esetekre kell vizsgálni, amelyek együttesen a teljes élettartam alatti biztonsági szempontból fontos várható eseményeket és kölcsönhatásokat figyelembe veszik.
4. A biztonsági értékelés során a felhasznált adatok és az alkalmazott feltételezések bizonytalanságait, valamint azok hatását a biztonsági követelmények teljesülésére külön is értékelni kell.
5. A biztonsági értékelés részeként meg kell határozni az adott telephelyre és létesítménykialakításra az összesen elhelyezhető maximális hulladékmennyiséget és aktivitásértéket, illetve – a felezési időt, a radioizotópok mobilitását és egyéb tényezőket figyelembe véve – ezeket a mennyiségeket egyes izotópcsoportokra elkülönítetten is.
6. Be kell mutatni, hogy nukleáris láncreakció kialakulásához vezető hasadóanyag-felhalmozódás lehetősége kizárható.